Spis treści


https://herbcio.pl

Szukaj filmu


Ebook
Reklamy


Polecane serwisy

Taniec aktualności


Teledysk Warszafskiego Deszczu


07.11.2011


Wytwórnia Wielkie Joł prezentuje trzeci teledysk promujący album 'PraWFDepowiedziafszy' legendarnej formacji Warszafski Deszcz.
Klip do utworu 'Czarny i Biały' zrealizowała ekipa Letemknow Sequence - odpowiedzialna między innymi za video do pierwszego singlowego utworu 'Gdzie tamte dziewczyny?'.


czytaj wiecej....B.R.O – Rap w Polsce (prod. MłodyGrzech)


07.11.2011


Wracamy po dłuższej przerwie z newsami....

W internecie pojawił się najnowszy utwór jednego z najbardziej utalentowanych polskich młodych raperów - B.R.O. Kawałek zatytułowany ‚Rap w Polsce‘ nagrany został na bicie MłodegoGrzecha – producenta związanego z wytwórnią Wielkie Joł, znanego z produkcji ‚Przebiegi Piłokształtne‘ – remixów klasycznych utworów Warszafskiego Deszczu.
czytaj wiecej....Skąd moda na baleriny


18.08.2011


Moda rodem ze sceny baletowej już od dawna inspiruje wielkich kreatorów mody i stylistów. Lekkie i zwiewne kreacje w połączeniu z delikatnymi balerinkami coraz chętniej wykorzystywane są zarówno na co dzień jaki i na specjalne okazje.  A wszystko zaczęło się od baletek, czyli profesjonalnego obuwia tancerzy klasycznych. Czy będąc fanką wygodnych i efektownych balerinek wiesz wszystko o ich pierwowzorze?


Baleriny to obuwie wyjątkowo wygodne oraz komfortowe, co jest bardzo ważne przy butach, w których chodzimy na co dzień. Istotne jest również to, że w parze z tak dużą wygodą idzie również niezwykle atrakcyjny styl, przez co balerinki świetnie komponują się z naprawdę wieloma kreacjami. Są idealnym dodatkiem do zwiewnych lekkich sukienek i wszelkiego rodzaju tunik. Bardzo dobrze sprawdzają się zarówno jako buty do pracy czy szkoły jak i na bardziej specjalne okazje, w których rzeczywiście liczy się atrakcyjny wygląd oraz styl.


Balerinki wzorowane są na klasycznych pointach czyli twardych baletkach. Wykonuje się je z kilku warstw kartonu i materiału łącząc je klejem. Dawniej wykorzystywano szczecinę dzika, która jest długa, elastyczna i wytrzymała. Dziś stosuje się sztuczne nici i klej. Czubki point wypełnia się gipsem, a wierzch baletki pokrywa najczęściej satyna. Podeszwa wykonywana jest ze skóry a na przedzie znajduje się krótki ściągacz. Uzupełnieniem jest (choć nie obowiązkowo) troczek ze wstążki, który zawiązuje się dla zabezpieczenia kostki lub gumka podtrzymująca pointę.czytaj wiecej....IX. Międzynarodowy Festiwal Dzieci i Młodzieży w Czechach


18.08.2011


Show-Koncert odbył się IX. Międzynarodowy Festiwal Dzieci i Młodzieży w Czechach Południowych "Czech Bajki."Najlepsze występy grup tanecznych przyniósł publiczności do wybuchu emocji i ovace. Teraz  odbędzie się festiwal  “Święto Czasu ”.
Aktualne tendencje w sztuce  przedstawi młodych talentów z różnych krajów: Białoruś, Izrael, Polska, Rosja,Słowacja, Czechy.


czytaj wiecej....AFRO-BAILAR Music & Dance Festival, Praga, listopad 2011


18.08.2011


Zbieramy polska grupę na Afro-Bailar Music & Dance Festival, który odbędzie się w dn. 4-7 listopada br. w czeskiej Pradze. Blisko, miasto piękne, program wyjątkowo interesujący, a w nim m.in.:

- warsztaty taneczne:  salsa, kizomba, zouk, afro, samba, tango i inne….
- instruktorzy, artyści i DJ’e z całego świata
- niepowtarzalne, gorące imprezy każdego wieczoru
- koncerty na żywo

Strona festiwalu: http://www.afrobailar.com
To co... robimy polsko-afro-latino najazd na PRAGĘ...????  ;D


czytaj wiecej....MONIKA RICHARDSON KRYTYKUJE TEATR WIELKI


18.08.2011

Czy znana prezenterka, Monika Richardson, nie posunęła się zbyt daleko krytykując jedną  z najbardziej prestiżowych instytucji kulturalnych w Polsce?


W najnowszym numerze magazynu tanecznego „Place For Dance” Monika Richardson wspomina swoje doświadczenia związane z przedstawieniem, które ostatnio miała okazję oglądać: „Wtedy przypomniała mi się niedawna premiera      w Teatrze Wielkim. „I przejdą deszcze”. To balet współczesny Krzysztofa Pastora.(…) Uwielbiam balet, ale na tę premierę szłam z duszą na ramieniu. Ostatnie dwie realizacje operowe, które obejrzałam w tym teatrze były nie tylko wyjątkowo nieudane, ale i nudne”.


Richardson w swoich rozważaniach posuwa się o krok dalej, wystawiając gorzką recenzję:      „ (…) rzeczywistość skrzeczała nieco, jak to w polskim balecie. Artyści PRAWIE dobrze interpretowali swoje role. Zespół PRAWIE równo wykonywał partie zbiorowe, a idea PRAWIE docierała do publiczności”- wyznaje Monika Richardson felietonistka magazynu „Place For Dance”.Pełną wersję felietonu znajdziesz w najnowszym numerze tanecznego magazynu  
„Place For Dance”.czytaj wiecej....Intensywne warsztaty tańca współczesnego


18.08.2011


Zapraszamy na letnie intensywne warsztaty tańca współczesnego, które w dniach 29 sierpnia - 10 września poprowadzi Eryk Makohon.

... a po wakacjach ROZBUDOWUJEMY Pracownię!

Warsztaty odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00 – 20.00 w salach Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie (szczegółowe informacje dotyczące sal podane będą w późniejszym terminie)

Koszt pojedynczych zajęć to 20 zł.
Prosimy o przesyłanie wstępnych zgłoszeń na warsztaty na adres mejlowy: krakowskiteatrtanca@o2.pl
Liczba miejsc ograniczona!


czytaj wiecej....Pierwsze miejsce dla Polski na New Prague Dance Festiwal!


18.08.2011


W dniach 2-8 lipca 2011 roku w Czeskiej Pradze Teatr Tańca TEST reprezentował Polskę i Dom Kultury Dorożkarnia na jubileuszowym XV NEW PRAGUE DANCE FESTIVAL.

Teatr Tańca TEST po trzydniowej rywalizacji zajął:

I MIEJSCE w kategorii CONTEMPORARY DANCE za układ "WINTER"

oraz

II MIEJSCE w kategorii JAZZ/HIP-HOP za układ "GIVE IT AWAY"

Choreografię przygotowała Izabella Borkowska, a wyreżyserował Dariusz Sikorki.


czytaj wiecej....9 EUROPEJSKIE SPOTKANIA TANECZNE


17.08.2011


W terminie 20-30 sierpnia Egurrola Dance Studio serdecznie zaprasza na 9 EUROPEJSKIE SPOTKANIA TANECZNE.

Europejskie Spotkania Taneczne to przygoda z tańcem, którą może przeżyć każdy!

 • Nauka tańca, imprezy taneczne, wykłady i prelekcje filmów!

 • Lekcje tańca na wszystkich poziomach zaawansowania!

 • Możliwość poznania najpopularniejszych stylów tanecznych!

 • Rozwijanie pasji tanecznej pod okiem najlepszych nauczycieli tańca z całego świata!

 • Nauka w profesjonalnych salach tanecznych!


9 EUROPEJSKIE SPOTKANIA TANECZNE

czytaj wiecej....RUSSIAN NATIONAL BALLET JEZIORO ŁABĘDZIE


26.06.2011


Najsłynniejszy i najbardziej podziwiany przez szeroką publiczność balet Piotra Czajkowskiego „Jezioro łabędzie” w wykonaniu Russian National Ballet. Zespół złożony z najwybitniejszych tancerzy ze słynnej rosyjskiej szkoły baletu zachwyci jak zwykle swoją wierną publiczność przynosząc jej radość i dając wytchnienie, kiedy za oknem panuje jesienna szaruga.
Twórcą tego spektaklu jest choreograf i zarazem szef zespołu Siergiej Radchenko, który przez 25 lat był partnerem światowej sławy primabaleriny, Maji Plisieckiej. Partnerował jej m.in. w słynnej Carmen (G.Bizet – R.Szczedrin). Jest pasjonatem muzyki i tańca hiszpańskiego. Pracował również jako choreograf przy wielu produkcjach filmowych. „Jezioro łabędzie” to największy fenomen w literaturze baletowej; synonim klasycznego piękna i wykonawczej perfekcji.

czytaj wiecej....GRUZIŃSKA MAGIA - PEŁNE TAJEMNIC I ZACZAROWANE ZAKAUKAZIE


26.06.2011


Każdy koncert to wielkie show: barwne i efektowne kostiumy, mistyczne hymny i wesołe piosenki, tancerze wirują na czubkach palców i wyskakują na niewiarygodną wysokość balansując na granicy akrobatyki, profesjonalna technika i sztuczki, które zapierają dech.
Po raz pierwszy z Paryża Wschodu – jak zwykło się mawiać o Tbilisi – do Polski zawita Gruziński Teatr Tańca, który będzie miał zaszczyt wystąpić m.in. przed znakomitą dolnośląską publicznością.
Wspaniali tancerze gruzińscy, laureaci światowych festiwali Maka i Eka Vacheishvili założyli w 2000 roku Georgian Dance Show Theatre Legacy. Zespół tworzą młodzi, utalentowani tancerze gruzińscy – fascynaci narodowego tańca i historii Gruzji. W 2006 r. zdobyli prestiżową nagrodę „Gold Eagle” i złote medale dla wszystkich członków zespołu.

Talent młodych tancerzy, bogactwo choreografii i porywająca muzyka sprawiają, że to niepowtarzalne widowisko na długo pozostaje w pamięci publiczności. Artyści wyrażają ekspresyjnie i dynamicznie nie tylko burzliwe dzieje swojego kraju, ale również radość towarzyszącą młodości. Tańcem malują obrazy piękna i wielokulturowości Gruzji. W ich muzyce można dostrzec wpływy kultury arabskiej, a nawet korzenie starożytnej Grecji. Wszystko to niepowtarzalne w swojej różnorodności - Widz jest zahipnotyzowany i naładowany pozytywną energią. To trzeba koniecznie zobaczyć na żywo!


czytaj wiecej....Casting dla tancerzy do nowego teledysku Edyty Górniak


26.06.2011W lipcu Edyta Górniak, jedna z największych gwiazd estrady, zorganizuje w Polsce niesamowitą audycję dla tancerzy. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia wybranych zostanie 30 szczęśliwców, którzy wspólnie z Edytą wystąpią w jej najnowszym teledysku.
Do pomocy w realizacji tego przedsięwzięcia Edyta zaprosiła choreografów o międzynarodowej sławie oraz organizatorów największych w Polsce warsztatów dla tancerzy – XL Summer Dance Intensive by FNF. Audycję poprowadzi Tony Czar wraz z asystentem Mariuszem Kotarskim.

Wszystkich profesjonalnych tancerzy zapraszamy do udziału w audycji – będzie to jedyna i niepowtarzalna okazja aby pracować i tworzyć wspólnie z Edytą.

Preeliminacje rozpoczną się 11 lipca o godzinie 9:00 na terenie warsztatów XL Summer Dance Intensive by FNF w Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowym SKALNIK MARINA przy ul. Józefa Conrada 83A w Darłówku.

Prosimy o zabranie wydrukowanego CV tanecznego wraz z aktualnym zdjęciem.
Więcej informacji na www.fnfsummer.comKLASYCZNE LATO W PLACE FOR DANCE


26.06.2011Już 15 czerwca do saloników prasowych trafi najnowszy numer tanecznego magazynu „Place For Dance”, którego tematem przewodnim będzie taniec klasyczny. Upalne miesiące według „Place For Dance” upłyną pod hasłem lekkości, elegancji, piękna
i  harmonii. W wakacyjnym numerze zaprezentowano alternatywę dla gorących, letnich rytmów, proponując czytelnikom  doskonałość w postaci baletu.W najnowszym numerze „Place For Dance” zaglądamy za kulisy świata tańca klasycznego. Opowieść zaczynamy od zaplecza Opery Narodowej, gdzie powstawała wyjątkowa sesja zdjęciowa, w której wystąpili soliści tej sceny - Aleksandra Liashenko (nominowana w tym roku  do prestiżowej nagrody tanecznej „Benois de la Danse”) i Maksim Wojtiul. Autorem zdjęć, wykonanych w tym niezwykłym miejscu, był Robert Wolański. Druga sesja wakacyjnego wydania otwiera nowy cykl prezentujący prace młodych fotografów.
Ponadto przyjrzymy się wyczerpującym treningom młodych ludzi w szkole baletowej oraz poznamy historię rodziny, w której tradycje baletu przekazywane są od pokoleń. Zmierzymy się
z baletowymi mitami, poznamy tajniki pracy w pracowni szewskiej Opery Narodowej, a swoje wspomnienia ze szkoły baletowej przybliżą nam znani absolwenci m.in. Natalia Lesz i Paweł Stasiak. Zwieńczeniem opowieści o świecie tańca klasycznego będzie wywiad z Olgą Sawicką, solistką Opery Warszawskiej.

czytaj wiecej....Warsztaty taneczne z Giorgio Valazza


26.06.2011


Szkoła Tańca Atmosfera zaprasza na niezwykłe warsztaty taneczne z Giorgio Valazza, które odbędą się  w Bielsku-Białej.

Giorgio Valazza to tancerz z pasją, trener z profesją. Zaczął swoją karierę taneczną  uczęszczając na kursy tańca modern i modern jazz, aby potem ukierunkować swój talent na drogę  stylu hip-hop.  Przez wiele lat szkolił się we Włoszech jak i za granicą (Paryż, New York, Los Angeles) . Doceniony za swoją metodykę, styl i pasje  Giorgio jest uznawany za jednego z najlepszych nauczycieli  stylu hip hop we Włoszech. Jako tancerz uczestniczył w programach tanecznych   REEBOK TEAM, KELME NIKE, SPEED POWER. W 1998 założył grupę taneczną ATMOSFERA ZERO zbierając najlepszych tancerzy z całych Włoch. Razem z zespołem brał udział w najważniejszych imprezach krajowych takich jak MOTOR SHOW , FUTURE SHOW,SMAU,IMOLA FIERE I również w transmisjach telewizyjnych : RAI 1  TMC 2, CANALE 5( ZELIG CIRCUS).JEGO MOTTO TANECZNE:   “ TANIEC, TANIEC I JESZCZE RAZ TANIEC…. OTWORZCIE SERCE ,UWOLNIJCIE DUSZE,… BADZCIE SZCZESLIWI” .PROGRAM WARSZTATÓW TANECZNYCH 09-10 LIPCA 2011
Szkolenie obejmuje krótkie wprowadzenie z historii i kultury stylu HIP HOP oraz część praktyczną w skład której wchodzą:
OLD SCHOOL: locking, popping, hype
NEW SCHOOL: hip hop new style, house

czytaj wiecej....XL Summer Dance Intensive by FNF


26.06.2011


XL Summer Dance Intensive by FNF - największe warsztaty taneczne w Polsce pod patronatem prasowym TRENDY|taniec|moda|muzyka|!
Piąta edycja XL Summer Dance Intensive by FNF (2-20 lipca, Darłówek) największych w Polsce warsztatów tanecznych to jedyne w swoim rodzaju połączenie tańca, energii, pasji i dobrej zabawy podczas wakacyjnego wjazdu. Rok temu warsztaty wyglądały tak: 
http://www.youtube.com/watch?v=NjszebxcECQczytaj wiecej....TAKARAZUKA camp


25.05.2011


Krakowski Teatr Tańca oraz Nowohuckie Centrum Kultury zapraszają na spektakl
"TAKARAZUKA camp"

który odbędzie się w poniedziałek, 30.05.2011 o godz 18.00 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.
choreografia, światło, kostiumy:
Eryk Makohon

muzyka:
Amy Winehouse, Marcin Żminkowski, Kapela ze Wsi Warszawa, Oona Garthwite, Astor Piazzola,Piotr Czajkowski, Jon Hassell

makijaż:
Anna Pytka

występują:
Anna Chmiel – Kowalska, Monika Godek, Agata Syrek, Katarzyna Węglowska – Król, Katarzyna Żminkowska, Piotr Święs (gościnnie) oraz tancerki Pracowni Metafizyczna


czytaj wiecej....Poland Contact Festival – Warsaw Flow


25.05.2011


W dniach 3-10 lipca w Warszawie, w Centralnym Basenie Artystycznym odbędzie się druga edycja Poland Contact Festival – Warsaw Flow. To spotkanie pasjonatów contact improvisation (CI), sztuki tanecznej, w której nie obowiązują żadne schematy czy kroki, liczy się tylko naturalny, spontaniczny kontakt – z drugą osobą, z otoczeniem, ze swoim ciałem.
czytaj wiecej....Nowy teledysk Warszafskiego Deszczu


25.05.2011


Prezentujemy pierwszy klip promujący najnowszy album formacji Warszafski Deszcz zatytułowany 'PraWFDepowiedziafszy', którego premiera już 16 czerwca 2011 roku. Teledysk powstał do singlowego utworu 'Gdzie tamte dziewczyny?', za realizację klipu odpowiedzialna jest ekipa Letemknow, video można zobaczyć pod adresem:  http://www.youtube.com/watch?v=wSFPLDKEOGU. (na końcu informacji dołączone wideo)Jednocześnie wytwórnia Wielkie Joł zaprasza do udziału w Grze Miejskiej WFD.
Już 4 czerwca będzie można pomóc Tede i Numerowi w publikacji drugiego singla promującego nadchodzącą płytę 'PraWFDepowiedziafszy' oraz otrzymać w prezencie unikatowy egzemplarz singla na płycie CD.

Celem Gry Miejskiej WFD jest opublikowanie drugiego utworu promującego najnowszą płytę legendarnej formacji Warszafski Deszcz. Uczestnicy gry wyłonieni w etapie internetowym, w 5-10 osobowych zespołach otrzymują na początku gry informacje dotyczące ogólnych zasad gry i pierwszą wskazówkę w postaci adresu startowego etapu ulicznego. Tam otrzymują zadanie do wykonania, a po jego wypełnieniu otrzymują kolejną wskazówkę. Po zaliczeniu 5 punktów kontrolnych grupy docierają do wspólnego celu i tam dochodzi do rozstrzygnięcia gry.

czytaj wiecej....Nauka tańca z gwiazdą You Can Dance


25.05.2011


Program You Can Dance – Po prostu tańcz gromadzi co tydzień przed telewizorami ponad 3 miliony widzów, a jego uczestnicy zyskują rzesze fanów w całym kraju. Teraz każdy ma szansę nauki tańca ze swoimi idolem, dzięki kursom prowadzonym przez Aleksandra Palioskiego, finalistę V edycji YCD!Talent, wieloletnie doświadczenie oraz okazja szkolenia swojego warsztatu pod okiem najlepszych instruktorów z całego świata, jaką daje udział w You Can Dance, umożliwia uczestnikom podjęcie po zakooczeniu programu pracy nauczyciela tańca. Taką ścieżkę wybrał np. Aleksander Palioski, który prowadzi zajęcia hip-hop new style w krakowskim Centrum Tańca Ananday.

Kim jest Aleks?

Aleksander Palioski należy do Top 3 mężczyzn V edycji You Can Dance – Po prostu tańcz. W dalszym ciągu szkoli swoje umiejętności w tanecznym centrum świata – Los Angeles, w tak znanych szkołach jak: Millenium Dance Complex, Edge Performing Arts Center czy Debbie Reynolds Studio. Jest tancerzem wszechstronnym, szkoli się zarówno w tańcu nowoczesnym (contemporary, jazz), jak i technikach hip-hopowych (w tym new style, funk), co udowodnił na scenie YCD. Aleks ma na swoim koncie m.in. współpracę z Maria Sadowską, Dodą czy Agustinem Egurrolą. Występował na deskach Teatru Groteska.

czytaj wiecej....Wygraj warsztaty taneczne w Hollywood


25.05.2011


Wygraj warsztaty taneczne w Hollywood

Już 2 lipca w Darłówku rozpoczną się  największe w Polsce warsztaty taneczne – XL Summer Dance Intensive by FNF. XL Summer Dance Intensive by FNF to jedyne w swoim rodzaju połączenie tańca, energii, pasji i dobrej zabawy podczas wakacyjnego wjazdu. Rok temu warsztaty wyglądały tak: http://www.youtube.com/watch?v=NjszebxcECQ

XL Summer Dance Intensive by FNF będzie nie tylko jedyną i niepowtarzalną okazja, aby szkolić swoje taneczne umiejętności pod okiem 20 najlepszych na świecie tancerzy i choreografów, ale będzie także szansą na wygranie stypendium tanecznego w Hollywood.

Każdy z uczestników warsztatów ma szansę na udział w HOLLYWOOD TOUR 2012. Tony Czar, choreograf Britney Spears, oraz Błażej Szychowski, organizator XL Summer Dance Intensive by FNF, przygotowali dla 5 najbardziej obiecujących tancerzy, którzy pojawią się w Darłówku w czasie XL Summer Dance Intensive by FNF, specjalne stypendia na HOLLYWOOD TOUR 2012.

czytaj wiecej....


XL Summer Dance Intensive by FNF - konkurs !!!


25.05.2011


Wygraj darmowy udział w największych warsztatach tanecznych w Polsce - XL Summer Dance Intensive by FNF.

XL Energy Drink oraz FNF Dance Studio dają Wam niesamowitą możliwość wzięcia udziału w warsztatach XL Summer Dance Intensive by FNF zupełnie za darmo!czytaj wiecej....


MONCELL ill Kozby DURDEN


25.05.2011


WYJĄTKOWE WARSZTATY Z NAJLEPSZYM!!!
28-29 MAJA 2011
MONCELL „ill Kozby” DURDENczytaj wiecej....


XL Summer Dance Intensive by FNF


13.05.2011


TRENDY|taniec|moda|muzyka - patron medialny XL Summer Dance Intensive by FNF ma przyjemność zaprosić Was na te największe warsztaty taneczne w Polsce!
Piąta edycja, trwająca od 2 a 20 lipca w Darłówku zgromadzi 20najlepszych na świecie choreografów. 
czytaj wiecej....


Pierwszy singiel promujący nowy album Warszafskiego Deszczu


13.05.2011


Wytwórnia Wielkie Joł prezentuje utwór 'Gdzie tamte dziewczyny?', będący pierwszym singlem promującym najnowszy album formacji Warszafski Deszcz 'PRAWFDEPOWIEDZIAFSZY', którego premiera zaplanowana jest na 16 czerwca tego roku.W utworze 'Gdzie tamte dziewczyny?' tradycyjnie za rap odpowiedzialni są Numer Raz i Tede, który jest również autorem muzyki do tego kawałka. Singiel jest sentymentalnym powrotem do przeszłości i wspomnieniem przedstawicielek płci pięknej, jakie pojawiły się na życiowej drodze obu raperów. Spokojny, bujający bit w połączeniu z najwyższej jakości rapem tworzą idealną ścieżkę dźwiękową coraz cieplejszych dni i z pewnością ułatwią oczekiwanie na cały album 'PRAWFDEPOWIEDZIAFSZY'.


czytaj wiecej....


Nabór na Wydział Teatru Tańca PWST trwa!


13.05.2011


Jeśli fascynujesz się teatrem oraz tańcem, oraz masz dobrą kondycję fizyczną, dużo samozaparcia i ambicji – zapraszamy do wstąpienia w progi naszego Wydziału! Już kilka tygodni temu ruszył nabór na Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Ciągle czekamy na Wasze dokumenty do 31 maja, egzaminy natomiast odbędą się w dniach 15-18 czerwca br.

Rekrutacja na Wydział Teatru Tańca przebiega w dwóch etapach. Podczas pierwszego kandydaci prezentują swoje umiejętności przed dwoma komisjami - aktorską i taneczną. Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą pierwszy etap rekrutacji stają przed wspólną komisją taneczno - aktorską, prezentując pełny wachlarz własnych umiejętności z zakresu aktorstwa i ruchu.

Kandydaci na studia na Wydziale Teatru Tańca mogą przystąpić do egzaminów jeśli złożyli komplet dokumentów wymaganych przy ubieganiu się o przyjęcie na I rok studiów (świadectwo dojrzałości lub ukończenia szkoły - w przypadku tegorocznych maturzystów, zaświadczenie lekarza medycyny pracy, podanie, kwestionariusz osobowy, 4 fotografie, kserokopie dowodu osobistego, dowód opłaty kwalifikacyjnej (który opcjonalnie może być dostarczony w późniejszym terminie)).


Spektakl dyplomowy IV roku WTT "Not To Be" wg Williama Szekspira "Hamlet" 
czytaj wiecej....


Drugi singiel Kritacziego już w sieci


13.05.2011


Prezentujemy drugi singiel promujący album Kritacziego zatytułowany "Jeden z nas". Utwór "Pewnego razu w Warszawie" jest już dostępny do odsłuchu pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v=b9WYTS1FYdI

Płytę "Jeden z nas" promuje już teledysk do utworu "Nie poddawaj się", dostępny w serwisie youtube: http://www.youtube.com/watch?v=DGzjyMxsFDI&feature=player_embeddedMarcin Krystecki znany również jako Marciano Krit Kritaczi urodził się w 1978 r. i wychował na warszawskim Ursynowie. Przygodę z muzyką zaczął na początku lat 90. Wtedy to pod wpływem muzyki grunge i hardcore zaczął pisać swoje pierwsze teksty i grać na gitarze.


czytaj wiecej....


Rusza projektstarter.org


13.05.2011


Po raz pierwszy w Polsce każdy z nas może zostać mecenasem sztuki, choćby posiadał tylko 10 zł. Po raz pierwszy każdy, niezależnie od wieku, pochodzenia, miejsca zamieszkania, każdy kto ma świetny pomysł na projekt artystyczny, technologiczny czy np.: designerski, ma szansę podzielić się nim ze światem i zebrać pieniądze na jego realizację. Rusza pierwszy w Polsce portal crowdfundrisingowy- projektstarter.org.

Projektstarter.org to portal wspierający innowacyjne projekty związane z kreatywnymi obszarami sztuki tj. taniec, film, muzyka, fotografia, dziennikarstwo oraz teatr, a także design, moda, technologia, gry, komiksy
oraz dziennikarstwo.


czytaj wiecej....


Tańcz jak gwiazda Bollywood!


13.05.2011


Boom na filmy z Bollywood przyniósł ogromne zainteresowanie środkowowschodnią kulturą, strojami, a przede wszystkim charakterystycznym tańcem. Bollywood dance zyskuje coraz szersze rzesze fanów na całym świecie. Dzięki kursom czują się oni jak gwiazdy hinduskich musicali!

Bollywood dance to energetyczna mieszanka różnorodnych stylów tanecznych, począwszy od klasycznych tańców indyjskich, poprzez arabski taniec brzucha, aż po elementy zachodniego hip-hopu czy jazzu. Powstał na podstawie choreografii, które są nieodłączną częścią każdej indyjskiej produkcji. Pasjonaci tego tańca nie mogą narzekać na ograniczoną ilość układów - w samym Bombaju produkuje się aż 400 filmów rocznie! W każdym z nich pojawiają się bajeczne sekwencje taneczno-śpiewane, w których bohaterowie opowiadają o swoich uczuciach. Żywa ekspresja ciała, zmysłowe ruchy i orientalne kostiumy fascynują również widzów w Europie. Odpowiedzią na wzrastającą popularność indyjskiej kinematografii jest nauka bollywood dance pojawiająca się w ofertach polskich szkół tańca.

- To zajęcia dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku, którzy doceniają piękno indyjskiej kultury wraz z jej egzotyczną muzyką, kolorowymi strojami i erotycznymi ruchami. Ale bollywood dance to również świetna zabawa! Na zajęciach wykorzystujemy np. choreografię Des Rangila zaczerpniętą z filmu Fanaa, przez co kursanci mają szansę poczuć się jak bohaterowie indyjskiego przeboju – mówi Pani Marta Nemś, menager Centrum Tańca Ananday w Krakowie.


czytaj wiecej....


DJ FEJSBUK DAJĘ MUZYKĘ ZA DARMO


13.05.2011


W sieci pojawił się nowy darmowy dostawca muzyki - dj Fejsbuk, który korzystając z dostępnych za darmo w internecie materiałów (instrumentali oraz acapelli) tworzy zupełnie nowe blendy. Skoro sam coś bierze za darmo to i nie chcę nic w zamian, więc wszystkie twory dj'a Fejsbuka są dostępne na jego kanale youtube: http://www.youtube.com/djFejsbuk


czytaj wiecej....


Kolejny singiel Obibox dostępny w internecie


13.05.2011


Zespół Obibox udostępnił na swoim kanale youtube kolejny singiel pochodzący z, wydanej 19 marca tego roku, płyty 'Romans Brukowy'. Piosenka 'Nie Poddam Się' dostępna jest do odsłuchania pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v=96wqu2logUQ


czytaj wiecej....


HIP HOP GROOVE FESTIVAL


06.05.2011

Już 13,14 i 15 maja w Warszawie:
 • Premierowe pokazy w Teatrze Na Woli i w Klubie Show najciekawszych grup street z Polski i zagranicy.
 • Najnowsze pomysły w niestandardowym wykonaniu ekip hip hop'owych, bboy'owych, house'owych i underground'owych.
 • Niepowtarzalny międzynarodowy  projekt Groove - "Coz of Dance", w którym wystąpią choreografowie i autorytety polskich i zagranicznych scen street.
 • Premiera niezależnego filmu "Zamknij oczy" - Scenariusz: Paweł Łukomski i Justyna Lichacy, Reżyseria: Paweł Łukomski, Produkcja: Studio 35 i Unique.
 • Różnorodne warsztaty taneczne z profesjonalistami.
 • Pozytywni ludzie i rodzinna atmosfera .
czytaj wiecej....
Reklamy
Oprogramowanie UrbiCMS 2007