https://herbcio.pl

Szukaj filmu


Ebook
Reklamy


Polecane serwisy

WIECZÓR fifty-fifty: "Płaczki" oraz "Święci nie błyszczą"

 FIfty-fifty


   
26 czerwca godz. 18:30
Nowohuckie Centrum Kultury
      
Nowohuckie Centrum Kultury - Krakowskie Centrum Choreograficzne
oraz Teatr Hothaus

zapraszają na WIECZÓR FIFTY-FIFTY, wieńczący sezon artystyczny w STUDIO KCC,
który odbędzie się 26 czerwca o godzinie 18:30.

W pierwszej połowie spotkania zagrają mężczyźni, czyli spektakl Teatru Hothaus pt. "Święci nie błyszczą" w choreografii Aleksandra Kopańskiego, natomiast w drugiej połowie wystąpią kobiety - Grupa Wokół Centrum w choreografii Agaty Moląg pt. "Płaczki".

bilet na cały wieczór: 35 zł
UWAGA! Ograniczona liczba miejsc!

    
REPREZENTACJA MĘŻCZYZN:"Święci nie błyszczą" Teatr Hothaus chor. Aleksander Kopański

choreografia: Aleksander Kopański
dramaturgia/śpiew: Wojciech Dawid Terechowicz
taniec: Aleksander Kopański, Bartosz Kwapień, Karol Miękina
aranże/gitara: Tomasz Boruch
gitara: Przemysław Hanaj

Przedstawienie "Święci nie błyszczą" to współczesny teatr tańca do muzyki baroku. Na scenie zobaczymy trzech tancerzy: Karola Miękinę – absolwenta PWST w Krakowie (Wydział Teatru Tańca w Bytomiu), Bartosza Kwapienia – architekta i nauczyciela jogi, związanego do niedawna z Krakowskim Teatrem Tańca, a także choreografa Aleksandra Kopańskiego, który tak opowiada o spektaklu: w spektaklu staraliśmy się budować ruch w oparciu o zasady rządzące w muzyce baroku, takie jak improwizacja (basso continuo), czy podporządkowanie rytmowi. W przebiegu spektaklu zasady te mają wpływ na tancerzy, którzy początkowo za nimi podążają, następnie je łamią, by ostatecznie zignorować. Fascynująca jest też matematyczność muzyki barokowej, która jednocześnie wzbudza ogromne emocje. Staraliśmy się, aby ruch szedł w tę samą stronę. Aby był fizycznym działaniem, który ma za zadanie rozbudzić w widzu emocje.
Aleksander Kopański, który jest autorem scenariusza i choreografii do spektaklu, przez wiele lat był tancerzem Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Obecnie współpracuje z: Teatrem im. J. Słowackiego, Małopolskim Ogrodem Sztuk, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem KTO, Operą Krakowską i Teatrem Hothaus. Wcześniej przez 10 lat trenował wyczynowo akrobatykę zdobywając sportową klasę mistrzowską. Kopański stworzył choreografię do ciepło przyjętego spektaklu „Ferdydurke” w reżyserii W. Terechowicza (krakowski Teatr Hothaus). Zrobił ruch sceniczny do bardzo dobrze przyjętego spektaklu „Skórka pomarańczowa” w reżyserii M. Warsickiej (Teatr Polski w Olsztynie, nominacja ZASPu dla Leny Schimscheiner za najlepszy debiut). Jest też odpowiedzialny za ruch sceniczny w najnowszej premierze Małopolskiego Ogrodu Sztuki "Dzieje Upadków" wg. Balzacka w reżyserii M. Warsickiej.
Za aranże muzyczne i jedną z gitar odpowiada Tomasz Boruch - multiinstrumentalista, muzyk sesyjny, autor muzyki. Absolwent jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Laureat międzynarodowych konkursów gitarowych. Współpracował m.in. z Brianem Fentressem (ReGeneration), Basią Stępniak Wilk, Przemysławem Brannym, Beatą Bednarz, Waynem Ellingtonem, Dathanem Thigpenem. Druga gitara to Przemysław Hanaj - muzyk sesyjny, również absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Ukończył Instytut Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary elektrycznej oraz Wydział Wokalno-Instrumentalny - specjalność gitara klasyczna. Za śpiew odpowiedzialny jest Wojciech Terechowicz - śpiewak, aktor, reżyser, nauczyciel sztuki aktorskiej, instruktor dramy stosowanej. Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku. W spektaklu wykorzystano utwory następujących kompozytorów: G.Frescobaldi, S.De Luca, R.Rontani, G.Caccini, Ch.W.Gluck, C.Monteverdi, H.Purcell, G.Giordani.
    


REPREZENTACJA KOBIET:"Płaczki" Grupa Wokół Centrum, chor. Agata Moląg

tańczą: Agata Moląg, Monika Świeca, Marta Wołowiec (Grupa Wokół Centrum)
koncepcja i choreografia: Agata Moląg
premiera: 13 marca 2016 w ramach konkursu choreograficznego 3...2...1...TANIEC!

Beksa.
Płacze-nie-becze!
Że aż tchu brak.
Takie życie.
Taki zawód.
Czasem po prostu nie chce się z nikim gadać.
Czasem ból jest zbyt silny.
Wszystko się już stało, tego już nie zmienisz.
Rycz!I daj żyć innym.
Profesjonalnie. Na pokaz.
Lament. Histeria. Szloch.
Że och!

Martwisz się czasem czy „Twoje życie coś znaczy”? Co po sobie zostawisz?I kto za Tobą zapłacze?
Nic się nie martw! Załatwi się. Takich.

"Autorki pokazują, jak bardzo różnorodny jest płacz. Płacze się ze szczęścia, śmiechu i rozpaczy oraz zupełnie przypadkowo, ze wzruszenia. Płacz sprawia, że ktoś się lituje nad płaczkiem albo zupełnie odwrotnie – wyśmiewa go. Płacz to nie tylko łzy i mimika twarzy. To ruch całego ciała. Idąc dalej – także ducha" (fragment recenzji Judyty Pogonowicz "Płaczki-Śmieszki", Teatr dla Was).
   
 
  
REZERWACJA BILETÓW
Biuro Organizacji Widowni
tel. 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL

KONTAKT
Email: kcc@nck.krakow.pl
Telefon: 12 644 02 66 wew.20
www.kcc.nck.krakow.pl


Reklamy
Oprogramowanie UrbiCMS 2007