https://herbcio.pl

Szukaj filmu


Ebook
Reklamy


Polecane serwisy

Polski Teatr Tańca ponownie na scenie NCK!

,,JEWROPE"
POLSKI TEATR TAŃCA oraz Kolektyw artystyczny bodytalk
Krakowskie Centrum Choreograficzne
Nowohuckie Centrum Kultury

zaprasza na kolejny spektakl Polskiego Teatru Tańca prezentowany w przestrzeni Nowohuckiego Centrum Kultury!12 października 2015 godz. 20.00
sala teatralna NCK (al. Jana Pawła II 232, Kraków)
Bilety: 20 zł (członkowie regularnych grup KCC – 15 zł)

choreografia: Yoshiko Waki
dramaturgia i produkcja: Rolf Baumgart
muzyka: Damian Pielka
scenografia i kostiumy: Petra Korink
światła: Thomas Achtner
występują: Urszula Bernat–Jałocha, Charlie Fouchier, Mack Kubicki, Kornelia Lech, Paweł Malicki, Bartłomiej Raźnikiewicz, Paulina Wycichowska, Krzysztof Raczkowski, Sylvana Seddig.
Prapremiera niemiecka: 18 i 19 października 2014, TanzFaktur Köln, Kolonia.
Premiera polska: 18 i 19 grudnia 2014, Centrum Kultury ZAMEK, Poznań.

Spektakl „Jewrope” powstał w koprodukcji Polskiego Teatru Tańca z niemieckim zespołem bodytalk, którego tancerze i dyrektor, japońska artystka, Yoshiko Waki, wywodzą się ze słynnego Teatru Choreograficznego Johanna Kresnika. W „Jewrope” odnajdziemy ślady brutalistycznej kresnikowskiej estetyki, która ongiś zburzyła spokój niemieckich salonów i została uznana, obok teatru Piny Bausch za najbardziej ożywczy prąd w teatrze tańca. Twórcy spektaklu zadają sobie pytanie: co się dzieje kiedy taniec zderza się z rzeczywistością? Tropy narracyjne wskazane przez autorów, dotyczą Holokaustu i pokazują jak wiele mamy jeszcze do zrobienia aby refleksja na ten temat zadomowiła się w naszej świadomości. „Jewrope” to spektakl, który budzi wielkie, niekiedy skrajne emocje, wywołuje bunt i łzy, prowadzi do dyskusji, pokazuje teatr tańca w nowej przestrzeni tematycznej, stwarzając ogromne pole dla indywidualności międzynarodowej grupy wykonawców. Prapremiera spektaklu „Jewrope” odbyła się 18 października w Kolonii i była szeroko komentowana. „Czy zastrzeliłbyś dwie pandy, aby uratować jednego Żyda?“, pytają aktorzy wybranych widzów. Pytani szybko udzielają pozytywnej odpowiedzi… Zespół artystyczny nie zatrzymuje się na półmetku, tancerze i muzycy docierają do granic i może nawet kawałek dalej. Nowa produkcja „Jewrope“, która powstała we współpracy z Polskim Teatrem Tańca z Poznania, nie stanowi wyjątku, pokazuje taniec na granicy bólu” pisał niemiecki recenzent Thomas Linden, który podkreśla, że spektakl Bodytalk i Polskiego Teatru Tańca jest wydarzeniem, które trudno z czymkolwiek porównać na niemieckiej wolnej scenie teatralnej.

SPEKTAKL PRZEZNACZONY JEST DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

Spektakl "Jewrope" jest realizowany w ramach projektu „Teatr tańca w podróży. Interdyscyplinarne działania artystyczne na rzecz rozwoju i popularyzacji sztuki tańca w Polsce”, realizowanego w ramach programu „Wydarzenia artystyczne”, priorytet „Teatr i Taniec”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Reklamy
Oprogramowanie UrbiCMS 2007