https://herbcio.pl

Szukaj filmu


Ebook
Reklamy


Polecane serwisy

Konkurs na rezydencje

Konkurs na rezydencje
    
Nowohuckie Centrum Kultury - Krakowskie Centrum Choreograficzne

zaprasza młodych twórców do wzięcia udziału w konkursie na rezydencje artystyczne z obszaru tańca współczesnego w ramach kolejnej edycji BalletOFFFestival, która odbędzie się w dniach 18-20 listopada 2016 r.Do składania aplikacji zapraszamy w szczególności młodych, początkujących twórców, którzy rozpoczęli już pracę nad spektaklem (etap work in progress) oraz chcieliby zorganizować premierę. W tym roku proponujemy pracę nad krótką formą 20-30 minut (min. duet).

Deadline zgłoszeń: 20 października 2016
Wyniki: 22 października
Okres pracy nad spektaklem w Centrum: 2-3 tygodnie
Premiery zrealizowanych spektakli: 20 listopada 2016 r. w ramach wieczoru premier rezydentów

Organizator zapewnia:
dostęp do sal prób i studia, w którym odbędzie się premiera,
zaplecze techniczne,
nocleg w Nowohuckim Centrum Kultury,
materiały promocyjne spektaklu: profesjonalne zdjęcia (sesja z prób oraz zdjęcia z premiery) i pełne nagranie,
promocję spektaklu w ramach festiwalu (plakaty, programy, media).

Organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży i wyżywienia.

Rezydenci poprzednich edycji: Karol Miękina, little:interference, Piotr Stanek, Dominika Wiak, Katarzyna Kania, Justyna Kalbarczyk, Viktor Braun, Patryk Kraśniewski, Kim Sokolowski, Anna Kosiorowska
    

BalletOFFFestival 18-20 listopada 2016
To stworzona przez Krakowskie Centrum Choreograficzne nowa formuła dla odbywającego się od 1991 roku w Nowohuckim Centrum Kultury festiwalu Krakowskie Spotkania BaletOFFowe, który prezentował i promował w Krakowie sztukę tańca. W 2014 roku odbyła się pierwsza edycja BalletOFFFestival.
BalletOFFFestival to festiwal rezydencyjny, którego misją jest stymulowanie procesu twórczego. Wybrane projekty otrzymują od Krakowskiego Centrum Choreograficznego wsparcie promocyjne i organizacyjne w realizacji spektaklu z zakresu szeroko rozumianego tańca współczesnego czy teatru tańca w postaci udostępnienia przestrzeni do prób oraz szeregu działań promocyjnych, promujących zorganizowaną w ramach festiwalu premierę. Pełen proces obejmuje kilkutygodniową rezydencję, w ramach której wyłonionym artystom udostępniona jest przestrzeń do prób i scena wraz z zapleczem technicznym i konieczną infrastrukturą. Kulminację Festiwalu stanowi prezentacja powstałych spektakli w postaci wieczoru premier. Zgodnie z rozpoczętą w zeszłym roku ideą wzbogacania Festiwalu o obszar edukacyjny - tak bliski misji Centrum - i w tym roku odbędą się warsztaty oraz czterodniowy, intensywny coaching z wybitnymi tancerzami i doświadczonymi pedagogami z Polski i zagranicy. Krakowskie Centrum Choreograficzne poprzez Festiwal stwarza warunki do twórczej konfrontacji myśli, do pracy studyjnej, oferuje pomoc w realizacji spektakli oraz, często, pierwszej premiery wraz z jej promocją.
   
KONTAKT
Email: kcc@nck.krakow.pl
Telefon: 12 644 02 66 wew. 20
www.balletofffestival.pl

Reklamy
Oprogramowanie UrbiCMS 2007