https://herbcio.pl

Szukaj filmu


Ebook
Reklamy


Polecane serwisy

Casting do performensu Antje Kalus

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski / a-i-r laboratory
zaprasza do wzięcia udziału w castingu do performensu Antje Kalus
niemieckiej dizajnerki, architektki i projektantki mody


 
 
Casting:
Poniedziałek, 22.11.2010, godz. 13.30
Budynek Laboratorium
CSW Zamek Ujazdowski


Antje Kalus, niemiecka dizajnerka, architektka i projektantka mody poszukuje osób chętnych do wzięcia udziału w performensie (tytuł roboczy fabryka mody, który zostanie zaprezentowany 28.11.2010 w godzinach 13.00- 15.00 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski podczas wydarzenia organizowanego przez a-i-r laboratory, pt. Open Studios.)

SZUKAMY:
5 dziewczyn w wieku 25 – 30 lat, które mają doświadczenie w tańcu, gotowych na zmianę fryzury przez stylistkę fryzur Jagę Hupało i są dyspozycyjne w dniach:
- 26.11.2010 w godz. 10.00 – 17.00
- 28.11.2010 w godz. 10.00 – 16.00
oraz wyrażają zgodę na posługiwanie się ich wizerunkiem (projekt będzie dokumentowany i prezentowany na stronach CSW).

„W swoim performensie chcę odwołać się do refleksji nad relacją między uniformizacją, a indywidualizmem. Posługuję się uniformami, jako narzędziem generującym powtórzenie w czasie – podkreślające indywidualność lub w przestrzeni – podkreślając siłę grup społecznych. Uniform oscyluje więc pomiędzy wzmocnieniem władzy a wyzwoleniem, alienacją a potwierdzeniem samego siebie.
Uwzględniając to wszystko, chciałabym uwidocznić inwazyjną, totalitarną stronę jednolitości, która wyłania się gdy jednolitość dotyka różnych ludzi dzielących wspólną przestrzeń. Ten totalitarny moment jest elementem każdego rodzaju uniformizacji, zarówno utraty różnorodności jak i braku wyjątkowości.
Chciałabym zaprezentować powolną przemianę różniących się od siebie osób w członków estetycznie zdefiniowanej grupy. Trójka dizajnerów dokona zmiany wyglądu performerów - włosów, makijażu i stroju.
Poza częścią wizualną, chciałabym zilustrować proces również na poziomie ruchu. Grupa ludzi porwanych przez maszynerię mody może poruszać się po budynku wzdłuż wyznaczonych ścieżek. Z czasem wygląd grupy ulegnie zmianie. Na początku będą to zwykli ludzie już tworzący grupę z racji na ich skoordynowany ruch. Później, grupa składać się będzie z prawie identycznych członków.”
Antje Kalus

 
UWAGA:
Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie swojego zdjęcia i informacji o doświadczeniu w zakresie tańca w języku angielskim na adres: ika@csw.art.pl

 

Reklamy
Oprogramowanie UrbiCMS 2007