https://herbcio.pl

Szukaj filmu


Ebook
Reklamy


Polecane serwisy

6. edycja konkursu choreograficznego 3...2...1...TANIEC!

Nowohuckie Centrum Kultury - Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza tancerzy
i choreografów do udziału w  6. edycji konkursu choreograficznego 3...2...1...TANIEC!



3...2...1...TANIEC! odbywa się corocznie od 2011 roku jako impreza o charakterze międzynarodowym, prezentując krótkie formy solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego. Podstawowym celem konkursu jest konfrontacja własnej twórczości choreograficznej z profesjonalnym jury oraz feedback, z udziałem jurorów i publiczności, służący również edukacji widowni tańca. 3...2...1...TANIEC! jest jednym z nielicznych polskich konkursów, który skierowany jest do choreografów z Polski i zagranicy, poszukujących własnego, oryginalnego języka scenicznej wypowiedzi, niezależnie od ich wieku i doświadczenia.

12 marca w STUDIO KCC wystąpią wszyscy twórcy zakwalifikowani do konkursu, a już wieczorem
13 marca wielki finał, prezentujący nagrodzonych artystów.

deadline zgłoszeń prac: 8 lutego
pula nagród: 1650 euro
jurorzy konkursu: Karolina Garbacik, Agata Moląg, Leszek Bzdyl, Jos Baker
 


 Coaching z Josem Bakerem i masterclass z Leszkiem Bzdylem
 
 Dla tancerzy zaawansowanych przygotowaliśmy również ofertę szkoleniową w postaci coachingu i masterclass z wyjątkowymi i niecodziennymi pedagogami: Josem Bakerem oraz Leszkiem Bzdylem, którzy podczas konkursu choreograficznego będą również pełnić funkcję jurorską .

10-13 marca 2016
w sumie: 18 h zajęć
uwaga! ograniczona ilość miejsc!

 Tancerzy średniozaawansowanych i zaawansowanych zapraszamy do skorzystania z trzydniowej opcji warsztatowej z pedagogami: Josem Bakerem i Leszkiem Bzdylem.

11-13 marca 2016
w sumie: 13 h zajęć
uwaga! ograniczona ilość miejsc!
 

 
JOS BAKER
 
 
Jos Baker - od 2008 do 2014 roku Jos pracował w Peeping Tom jako tancerz i aktor, głównie w produkcjach "32 Rue Vandenbranden" [2009] oraz "A Louer" [2011]. Baker pracował również dla DV8 Physical Theatre w produkcji "John" [2014], następnie rozpoczął reżyserię i występy w eventach promocyjnych dla Petit Bateau. Innymi pracami scenicznymi, w których brał udział są "In the process of..." [2009] w choreografii Zoi Dimitriou oraz "Plastic Junkies" [2014] Antonína Comestaza. Jos rozwija się również w obszarze video. Zrealizował teledysk do utworu "Forgot to live" [2013] Ay Wing, krótki film "J'te Ramene" [2014] w reżyserii Yves Housmann i "Biegga savkala duoddariid duohken lea Soamesa" [2006] w reżyserii Elle Sofe Henrikseni. Baker stworzył kilka własnych produkcji tanecznych, w tym: "Afla" [2008] "Creature Man Don't Tell Me" [2008], "Feedback"[2009], "What do you do?" [2015] i "Of no ficed abode" [2015]. Jos jest nauczycielem na skalę międzynarodową, oferuje szereg zajęć i warsztatów dla profesjonalnych tancerzy w miejscach takich jak: SEAD, Ballet Junior de Geneve, PARTS Summer School, TrinityLaban, The Place, Amsterdam Theatre School, Deltebre Dansa, El Danseu Festival, Tripspace Projects, Ravnedans, Jetsummer i wiele innych. Swój trening taneczny rozpoczął w wieku 7 lat w Oxford Youth Dance, a następnie kontynuował edukację w Laban Center w Londynie oraz PARTS [Performing ArtsResearch and Training Studios] w Brukseli.
 

Leszek Bzdyl
 
 
Leszek Bzdyl − tancerz, aktor, choreograf, reżyser, założyciel i dyrektor artystyczny Teatru Dada von Bzdülöw. W 1990 roku ukończył studia historyczne na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Na zawodowej scenie teatralnej jest aktywny od 1987 roku: w latach 1987-1990 był aktorem Wrocławskiego Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego, a w latach 1990-92 występował w Teatrze Ekspresji Wojciecha Misiury (udział w spektaklach College no 24, Idole perwersji,ZUN, Dantończycy, Umarli potrafią tańczyć).
1993 roku wraz z Katarzyną Chmielewską założył Teatr Dada von Bzdülöw, w którym reżyseruje, tworzy choreografie i występuje w większości przedstawień. Jest reżyserem ponad dwudziestu spektakli zespołu, m.in. W cieniu rozkwitających dziewcząt (1994), Zagłada ludu, albo moja wątroba jest sensu (1994), Magnolia (2002), Strategia (2003) oraz Kilka błyskotliwych spostrzeżeń (a la Gombrowicz), 2004; oraz współreżyserem (z Katarzyną Chmielewską) i współchoreografem (Katarzyna Chmielewska i współpracownicy) wielu innych. W ciągu niemal 20 lat pracy grupa wypracowała charakterystyczną estetykę, łączącą teatr i taniec, i posiadającą duży potencjał autoreferencyjny; inspiracją dla spektakli Teatru bywa literatura (m.in. Schwab, Gombrowicz, Vian), ale także teatr i taniec jako dziedziny sztuki, których ramy performatywne i relacja z publicznością ulegają ciągłym zmianom. Jeden z ostatnich spektakli grupy, tj. Czerwona trawa (2009) prezentowany był podczas polskiej Platformy Tańca 2010, natomiast wcześniejszy o rok Faktor T (2008) został wyróżniony jako najlepsze przestawienie taneczne w ankiecie branżowej przeprowadzonej przez portal NowyTaniec.PL na koniec roku 2009. Kolejne prace zespołu do grupowe Le Sacre(2011), zainspirowane Świętem wiosny Strawińskiego/Niżyńskiego; Duety niestniejące (2011), które Bzdyl zrealizował wspólnie z Katarzyną Chmielewską; Zagraj To, czyli 17 tańców o CZYMŚ (2013). Z Teatrem Bzdyl występował na licznych festiwalach w Polsce i w ponad 20 krajach Europy, jak również w Indiach, Stanach Zjednoczonych, Izraelu i Palestynie.
 

www.nck.krakow.pl
www.krakowskiecentrumchoreograficzne.pl
 
Reklamy
Oprogramowanie UrbiCMS 2007