https://herbcio.pl

Szukaj filmu


Ebook
Reklamy


Polecane serwisy

Hartowanie PART 2 ! Warsztaty sierpniowe z Grupą Wokół Centrum

24 sierpnia, w ostatni poniedziałek miesiąca, rusza kolejna tura  warsztatów tańca współczesnego z Grupą Wokół CentrumHartowanie – rodzaj obróbki cieplnej materiału polegający na nagrzaniu danego materiału do odpowiedniej temperatury zwanej temperaturą hartowania, wytrzymaniu w tej temperaturze przez czas konieczny do przebudowy struktury wewnętrznej materiału (głównie przemian fazowych) oraz następnym odpowiednio szybkim schłodzeniu. Po tak przeprowadzonym zabiegu w materiale powstają lokalne koncentracje naprężeń powodujące zwykle wzrost własności wytrzymałościowych: twardości, wytrzymałości, granicy plastyczności i sprężystości oraz odporności na ścieranie kosztem wzrostu kruchości oraz spadku plastyczności i wydłużenia*.

Na HARTOWANIE zapraszamy osoby powyżej 15 roku życia.
Lekcje nie są przeznaczone dla osób początkujących!

Warsztaty odbędą się w dniach: 24-28 sierpnia w godzinach 18:00-20:00, cena 2-godzinnej lekcji: tylko 15 zł !

UWAGA! OKAZJA NIE DO ODRZUCENIA!
Jeśli odpowiesz na naszą wiadomość (wyślesz informację zwrotną),
podając swoje imię i nazwisko, otrzymasz od nas 1 lekcję hartowania GRATIS ☻ 
 

Grupa Wokół CentrumAby w pełnym wymiarze realizować misję artystyczną Krakowskiego Cenrtrum Choreograficznego, w marcu 2015 roku tancerki Centrum zawiązały kolektyw Grupa Wokół Centrum, który swoimi założeniami i strukturą ma oddawać nowego ducha miejsca. Idea powstania Grupy wyrosła z głębokiej potrzeby współpracy z innymi twórcami, zrzeszonymi lub niezależnymi, owocującej bogactwem inspiracji i różnorodnością w budowaniu scenicznego przekazu. Wierzymy, że tylko spotkania, a czasem nawet zderzenia odmiennych estetyk ruchowych, poglądów na sztukę, budują nową jakość. Interesuje nas to, co powstaje na styku. Wymiana inicjuje w nas kreatywny rozwój, a poznawanie tego co odmienne, pozwala na stopniowe klarowanie się własnego języka scenicznego wyrazu. Czerpiemy z tego co prywatne, niesceniczne, parateatralne, czasem uznane powszechnie za nieprofesjonalne, aby budować kompozycje bliższe widzowi mentalnie. Artyzmu szukamy w prostocie, przekazu w cytatach z życia, a smaku i waloru w ruchu. Nigdy nie zapominamy o tym, że jesteśmy tancerzami, a więc ruch jest naszym głównym narzędziem. Jednocześnie nie zapominamy o tym, że uwielbiamy być widzami-pokazujemy na scenie tylko to, co same chciałybyśmy zobaczyć.

Trzon Grupy stanowią tancerki Centrum trenujące ze sobą regularnie w stałym składzie: Agata Syrek, Monika Świeca i Marta Wołowiec. To one, w zależności od koncepcji, zapraszają do współpracy zagranicznych gości, niezależnych lub zrzeszonych twórców, tancerzy, performerów czy aktorów.

Pierwszą deklaracją artystyczną była premiera spektaklu „Makia”w wykonaniu Marty Wołowiec i Moniki Świecy w choreografii Agaty Syrek. Grupa Wokół Centrum sprawuje opiekę wydarzeniami i pedagogiczną: tworzy program Małego Teatru Ruchu, Pracowni METAfizyczna i STUDIA TAŃCA oraz program warsztatów i kursów, produkuje własne spektakle, realizuje projekty artystyczne, nawiązuje kontakty i poszukuje zagranicznych partnerów.


Kontakt:
Email: kcc@nck.krakow.pl
Telefon: 12 644 02 66 wew.20
www.kcc.nck.krakow.pl

Reklamy
Oprogramowanie UrbiCMS 2007