https://herbcio.pl

Szukaj filmu


Ebook
Reklamy


Polecane serwisy

"Dynastia" Pink Mama Theatre wystąpi 3.07 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (info)‏

20 lutego 2015 roku odbyła się kolejna premiera szwajcarskiego teatru tańca PINK MAMA THEATRE „DYNASTIA”, zrealizowana wspólnie z Dampfzentrale w ramach projektu
PINKA MAMA THEATRE- ASSOCIATED ARTIST 2014/2015 Dampfzentrale Bern.
Spektakl inspirowany jest klasycznym tekstem Eurypidesa „Bachantki”.Zbliża się polskie tournee szwajcarskiego teatru tańca PINK MAMA THEATRE:

WROCŁAW-26.06.15 godzina 19, Teatr TOTU, Hubska 6
BYTOM-28.06.15 godzina 19, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul.
W. Kilara 29 (dawna Dojazd 29)
KRAKÓW-03.07.15 godzina 19, Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12O TEATRZE

Pink Mama Theatre jest niezależnym teatrem Sławka Bendrata i Dominika Krawieckiego, stworzonym w marcu 2011 roku. Bendrat jest tancerzem - choreografem, Krawiecki aktorem - reżyserem. Ich wspólne poszukiwania queer w teatrze rozpoczęły się pracą nad spektaklem Gier, zrealizowanym w Luzerner Theater w roku 2007. Następnie zrealizowali w Marsylii eksperymentalny 45 minutowy film ,,Id”, w którym dużą rolę odgrywał ruch. Kolejne produkcje to Yugoboy.com, zainspirowany twórczością Mariny Abramović oraz solo Bendrata Pinku chirashi. Stworzone dotychczas spektakle pod szyldem Pink Mama Theatre to: Escort (premiera: 2011 ), Afterparty (premiera: 2012), Ariel czyli Swinger’s Planets (premiera 2012), Freaks (premiera 2013), Psittacus Erithacus (premiera 2014). W Polsce zespół występował w Gdańsku (Gdański Festiwal Tańca), Lublinie (Maat Festival), w Krakowie i we Wrocławiu (Wibracje taneczne, Atuty Tańca – w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca Scena dla tańca). Zespół wystąpił ze spektaklem "Freaks" podczas finału Polskiej Platformy Tańca w Lublinie w 2014. Przedstawiania grupy pojawiały się już niejednokrotnie w rankingach najlepszych produkcji teatrów tańca w Polsce.
Konsekwentne wcielanie w życie własnych idei doprowadziło twórców Pink Mama Theatre do objęcia w maju 2013 roku rezydencji w Dampfzentrale w Bernie (siedziby teatru w sezonie 2013/2015), będącej jednym z najważniejszych ośrodków tańca w Szwajcarii.
W skład zespołu wchodzą aktorzy i tancerze pochodzący z różnych zakątków świata (Polska, Niemcy, Szwajcaria, Francja, Włochy, Hiszpania, Burkina Faso).O SPEKTAKLU "DYNASTIA”


Najnowszą produkcją Pink Mama Theatre, już szóstą z kolei jest „DYNASTIA“. Zderzają się tutaj dwa światy, całkiem skrajne. Współczesny świat sztuczności i plastiku oraz świat antyczny przepełniony symboliką i mistycyzmem. Inspiracją do sztuki stał się klasyczny tekst Eurypidesa „Bachantki“, amerykański folklor oraz stworzone w wielu miejscach Europy zadaszone akwaparki imitujące plaże, morza, piękne krajobrazy przypominające hollywoodzkie dekoracje filmowe. Połączenie klasycznego patosu z groteskowym, sztucznym światem współczesnych wakacji w mieście staje się pretekstem do rozmowy o uniwersum.
Tradycje ludowe kontynentu północnoamerykańskiego zderzone z tradycjami antycznej Grecji, zauważalne są zarówno w wykorzystanej w spektaklu muzyce oraz kostiumach. Scenografia przypomina studio filmowe lub fotograficzne i nawiązuje do wnętrz jednego z niemieckich akwaparków. Tytułowa „DYNASTIA” to rodzina królewska, króla Teb Penteusa oraz boska, gdyż przynależy do niej również bóg Dionzos. To właśnie konflikt głównych bohaterów, boga Dionizosa- chcącego wprowadzić swój orgiastyczny kult, gdzie panuje szał i groza, i króla Penteusa- racjonalisty, ostatniego sprawiedliwego - doprowadza do tragedii, której nie można było uniknąć, gdyż była ona wolą boga.
W spektaklu występują aktorzy i tancerze pochodzący z różnych zakątków świata. Daje to możliwość dialogu pomiędzy wieloma kulturami i tradycjami.


 
Idea, reżyseria, scenografia, kostiumy: Sławek Bendrat i Dominik Krawiecki
Choreografia: Sławek Bendrat
Dramaturgia: Dominik Krawiecki
Reżyseria światła: Andac Karabeyoglu
Opracowanie muzyczne: Jonas Weber
Występują: Sławek Bendrat, Dominik Krawiecki, Miryam Garcia Mariblanca, Valentin Markus Oppermann, Tomek Pomersbach, Ahmed Soura, Marek Wieczorek
Kierownictwo produkcji: Angelika Rohrer
Czas trwania spektaklu: 140 minut z przerwą
Premiera: 20 lutego 2015 w Dampfzentrale Bern, Szwajcaria Link do trailera : https://vimeo.com/129529607

Więcej informacji an stronie: www.pinkmamatheatre.com

Reklamy
Oprogramowanie UrbiCMS 2007