https://herbcio.pl

Szukaj filmu


Ebook
Reklamy


Polecane serwisy

Wyjątkowe wydarzenie! Polski Teatr Tańca ze spektaklem ,,Minus 2" ponownie w Krakowie!

Nowohuckie Centrum Kultury - Krakowskie Centrum Choreograficzne
oraz Instytut Muzyki i Tańca zapraszają na wyjątkowe wydarzenie!7 czerwca 2015 roku o godz. 20:00 w sali teatralnej Nowohuckiego Centrum Kultury wystąpi

Polski Teatr Tańca ze spektaklem ,,Minus 2" w choreografii Ohada Naharina!

"Minus 2" to pierwsza w Polsce realizacja legendarnego izraelskiego artysty Ohada Naharina, uznanego za jednego z najwybitniejszych choreografów naszych czasów. Spektakl, którego premiera okazała się ogromnym sukcesem, gościł już między inni w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Bydgoszczy oraz na Węgrzech i w Rosji.

Jak deklaruje Ohad Naharin: „Minus 2” to forma rekonstrukcji. Lubię przerabiać, zmieniać istniejące fragmenty, stwarzać możliwość spojrzenia na nie z innej perspektywy. To zawsze uczy mnie czegoś nowego o mojej pracy i buduje nową kompozycję. Użyłem scen z różnych prac. To tak jakbym opowiadał tylko początek, środek lub koniec wielu historii, ale kiedy złożyłem je w całość, rezultat okazał się równie spójny, jak oryginał. Może nawet bardziej”.

Polski Teatr Tańca to największy zespół teatru tańca współczesnego w Polsce. Od 1973 roku zachwyca swoimi spektaklami publiczność w Polsce i na świecie. PTT jest profesjonalnym autonomicznym zespołem, którego oblicze przeszło ewolucję od spektakli ukształtowanych formą teatru baletowego do współczesnego gatunku: teatru tańca, który charakteryzuje przekraczanie granic rodzajowych, technicznych i stylistycznych, wyzwalanie się z przypisanych tradycją środków wyrazu, skłanianie ku interdyscyplinarności, poszukiwanie nowych przestrzeni teatralnych i oparty na kreatywnej improwizacji proces tworzenia.

Ceny:
20 zł bilet ulgowy
30 zł bilet normalny

Rezerwacje biletów:
tel. 517 248 608, 518 766 738
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl


Projekt Zapraszamy na scenę jest realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

Reklamy
Oprogramowanie UrbiCMS 2007