https://herbcio.pl

Szukaj filmu


Ebook
Reklamy


Polecane serwisy

Spektakl Sławka Bendrata ,,Pinku Chirashi" // Goodbye Superman! Mężczyzna w polskiej choreografii

Nowohuckie Centrum Kultury - Krakowskie Centrum Choreograficzne oraz Instytut Muzyki i Tańca zapraszają na kolejny spektakl w ramach projektu ,,Goodbye Superman! Mężczyzna w polskiej choreografii"10 maja 2015 godz. 19:00
„Pinku Chirashi” Sławek Bendrat || STUDIO KCC
Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych!

"Pinku Chirashi" po japońsku znaczy tyle co ulotki z reklamą usług erotycznych. Inspiracją do powstania przedstawienia stało się nowe zjawisko występujące w Japonii, a nasilające się szczególnie w jej największych miastach. Najmłodsze pokolenie Japończyków, wchłonięte całkowicie przez wyścig szczurów, nie znajduje w swoim napiętym do granic możliwości grafiku, chwil na życie prywatne. Często, poza pracą i krótkim snem nie ma już czasu na tworzenie osobistych relacji z drugim człowiekiem. Pozostaje im tylko przeżywać "miłość" poprzez Internet, w grach komputerowych lub wyznawać ją erotycznym gadżetom przedstawiającym postaci z komiksów.

Niekiedy zaciera się więc, granica pomiędzy światem na zewnątrz, a wirtualnymi przeżyciami młodych Japończykow , którzy w swoich marzeniach zaczynają się coraz bardziej utożsamiać z plastikowymi obiektami swoich pragnień. Solo "Pinku Chirashi" opowiada o samotności w sztucznym cyberświecie, w którym dodatkowo tradycyjne wzorce, szczegółowo określają role kobiety i mężczyzny. Spektakl powstał podczas rezydencji w Klubie Żak w 2010 roku i otrzymał nagrodę podczas konkursu "Baltic Movement Contest "w Gdańsku.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na temat męskości w tańcu oraz na wpływ mężczyzn-choreografów na polską kulturę tańca. Do projektu zaproszeni zostali choreografowie-przedstawiciele różnych pokoleń, języków i tradycji; pokazane zostaną spektakle, które poruszają zagadnienia tożsamości męskiej oraz męskich ról kulturowych.Kuratorzy projektu: Anna Królica, Eryk Makohon, Paweł Łyskawa

Ceny:
20 zł bilet ulgowy (na cały wieczór)
25 zł bilet normalny (na cały wieczór)
100 zł karnet normalny (na wszystkie spektakle)
80 zł karnet ulgowy (na wszystkie spektakle)

Rezerwacje biletów:
tel. 517 248 608, 518 766 738
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl

Projekt „Goodbye Superman!” jest współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla Tańca 2015.

Reklamy
Oprogramowanie UrbiCMS 2007