Szukaj filmu

Ebook

Polecane serwisy

Polski taniec wygrywa w Paryżu!

W miniony weekend, 6-8 grudnia w paryskim Disneylandzie, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Świata Amatorów w Tańcu Towarzyskim federacji World Dance Council (WDC). O mistrzowskie tytuły w tym prestiżowym konkursie walczyło blisko 1000 par z całego świata. Polska kadra narodowa zdobyła złote i srebrne medale.

Tytuły Mistrzów Świata w Tańcach Standardowych obronili ubiegłoroczni złoci medaliści – para Marek Kosaty i Paulina Glazik. Srebro w tej konkurencji zdobyli Sergiu Rusu i Dorota Makar, również reprezentujący Polskę. Na finałowym czwartym miejscu uplasowali się Łukasz Tomczak i Aleksandra Jurczak.

Na mistrzostwach we Francji Polskę reprezentowało kilkanaście par. Najlepiej wypadła para juniorów – Kamil Kucharczyk i Anna Korzycka, która w swojej kategorii wiekowej (do 16 lat) zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzów Świata w standardzie, a w turnieju towarzyszącym mistrzostwom – Disney Cup – także w tańcach standardowych wywalczyła złoto.

Więcej informacji: polskitaniec.pl